لوگو آرنی وب
طراحی ، پشتیبانی و بهبود سئو در قم
09902536550
حـتــی ایام تعطیل – 8 صبح الی 20
QR Code
دسته بندی: “

چکیده مطلب:

باید بدانیم که مهم ترین بخش در هر سایت، صفحه تماس با ما است. هیچگاه صفحه تماس با ما را دست کم نگیرید! در حالی که اغلب افراد طراحی سایت های خوب را منوط به داشتن یک صفحه اصلی، بلاگ یا صفحه محصولات خوب می دانند اما طراحان حرفه ای به دنبال ایجاد بهترین صفحات تماس با ما هستند.

تاریخ:

نویسنده:

تعداد بازدید:

دیدگاه ها:

زمان مطالعه

9

دقیقه

7 نمونه از بهترین صفحات تماس با ما

فهرست مطالب

باید بدانیم که مهم ترین بخش در هر سایت، صفحه تماس با ما است. هیچگاه صفحه تماس با ما را دست کم نگیرید! در حالی که اغلب افراد طراحی سایت های خوب را منوط به داشتن یک صفحه اصلی، بلاگ یا صفحه محصولات خوب می دانند اما طراحان حرفه ای به دنبال ایجاد بهترین صفحات تماس با ما هستند.

بسیاری از طراحان وب سایت، طراحی و تأمین محتوای صفحات تماس با ما را در آخرین اولویت خود قرار می دهند. تصور کنید از ساخت اولین وب سایت دنیا تا کنون چقدر صفحه تماس با ما با طرح های مشابه ساخته شده است، در حالی که بخش های دیگر این سایت ها طرح های منحصر به فرد، به روز و زیبایی داشته اند. استفاده از طرح های تکراری برای صفحه تماس با ما یک اشتباه بزرگ است، این صفحات مهم ترین قسمت از سایت شما هستند. در بسیاری از سایت ها، پر بازدیدترین صفحه، همین صفحه تماس با ما است. پس در طراحی سایت باید به طراحی این صفحه، اولویت بالایی بدهید.

معمولاً بهترین صفحات تماس با ما دارای ویژگی های زیر هستند:

  • توضیح درباره دلایلی که باعث نیاز مخاطبین به تماس با سایت می شود و شرح این موضوع که این سایت چه طور می تواند به آن ها کمک کند.
  • شامل یک آدرس ایمیل و یک شماره تلفن که به کاربران امکان ارتباط سریع با سایت و دسترسی سریع به اطلاعات صحیح را می دهند.
  • شامل یک فرم کوتاه و خلاصه با فیلدهایی که به مدیران سایت کمک می کند بفهمند چه کسی با آن ها تماس گرفته است.
  • شامل یک دکمه call-to-action برای نگه داشتن کاربران بر روی سایت و ارائه یک سرویس دیگر برای مخاطبینی که علاقه ای به پر کردن فرم ندارند.
  • به نمایش گذاشتن نوع تفکر مجموعه و مدیران آن با استفاده از چیزهایی مانند لیست آخرین مطالب بلاگ یا مقالاتی که درمورد مجموعه آن ها در خبرگزاری ها منتشر شده است.
  • لینک حساب های کاربری مجموعه در شبکه های اجتماعی مختلف مثل: توییتر (Twitter)، فیسبوک (Facebook)، اینستاگرام (Instagram)، لینکدین (LinkedIn) و… برای ایجاد یک راه تعامل میان کاربران و مجموعه.
  • هدایت کاربران به یک صفحه که به آن ها توضیح می دهد کی و چه طور می توانند با مجموعه تماس بگیرند.

در ادامه ما ۲۰ نمونه از بهترین صفحات تماس با ما که می توانید از آن ها برای طراحی صفحه تماس با مای سایت خود الگو بگیرید و در طراحی های خود از آن ها استفاده کنید را در دو مقاله به شما معرفی کرده ایم.

صفحه تماس با ما در سایت Tune

صفحات تماس با ما

صفحه تماس با مای سایت Tune ویژگی های مثبت بسیار زیادی دارد: اول طراحی زیبا، دوم دکمه calls-to-action ، سوم نمایش واضح اطلاعات به کاربران و چهارم فرم تماس با ما برای پاسخ به سؤالات خاص کاربران.

چیزی که طراحی صفحه تماس با ما را در سایت Tune متمایز می کند، نوع خوش آمد گویی آن ها است. با نوشتن دو جمله: « We’re ready to lead you into the future of mobile marketing » (ما آماده ایم که شما را به آینده دنیای موبایل مارکتینگ هدایت کنیم) و «Get in touch with us» (با ما در تماس باشید)، به مخاطبان این حس را القا می کند که آن ها در مرکز توجه قرار گرفته اند؛ موضوعی که در بسیاری از کسب و کارها به آن توجهی نمی شود و حتی موجب حس بی اهمیتی به مخاطبان می شود. اما شما می توانید با مخاطبان خود صمیمانه تر رفتار کنید و با صفحه تماس با ما در سایت خود، حس بهتری را به آن ها منتقل کنید. در نهایت باید از مخاطبان خود بخواهید که با شما تماس بگیرند. مخاطبان شما باید توجیه شوند که ارتباط با شما برای آن ها سودمند است و به آن ها کمک می کند.

صفحه تماس با ما در سایت Achieve3000

صفحات تماس با ما

مانند بسیاری از کسب و کارهای دیگر، بازدید کنندگان سایت Achieve3000 بسیار متنوع هستند، از اقشار مختلف جامعه تشکیل شده اند و دلایل ارتباط آن ها با مجموعه هم بسیار متنوع است. این همان چیزی است که باعث شده آن ها با مخاطبان خود نه با یک رویکرد یکپارچه، که با رویکردهای مختلفی ارتباط برقرار کنند.

طراحی سایت Achieve3000 بر یک رویکرد جامع و صحیح استوار شده است. وقتی صفحه تماس با مای سایت Achieve3000 را باز می کنید، با یک تصویر زیبا و چند عبارت رو به رو می شوید که به مخاطبان توضیح می دهند چطور می توانند با آن ها تماس بگیرند. در این قسمت شما با سه گزینه رو به رو می شوید:

  • درخواست دمو (قسمتی برای درخواست آشنایی با سایت و سرویس های آن)
  • درخواست نمایندگی فروش
  • تماس با بخش ارتباط با مشتریان

مانند نمونه ای که در تصویر زیر می بینید؛ هرکدام از این گزینه ها به یک لندینگ پیج هدایت می شوند.

بهترین راه برای رسیدگی به نیازهای مخاطبان مختلف سایت شما چیست؟ شما در طراحی سایت خود و صفحه تماس با مای آن باید به نکاتی که در هر کدام از این نمونه های تماس با ما آمده است، توجه کنید.

در ادامه نمونه ای از یک لندینگ پیج مخصوص پاسخ به سؤالات مشتریان را می بینید:

صفحات تماس با ما

تماس با ما در سایت Choice Screening یکی از بهترین صفحات تماس با ما

بهترین ویژگی صفحه تماس با مای سایت Choice Screening، محتوای آن است به طوری که نمی توانست بهتر از این باشد. این صفحه با یک عنوان مختصر و جذاب شروع شده است: «با یک نفر حرف بزن».

صفحات تماس با ما

در ادامه این عنوان جذاب، با صفحه‌ای رو به رو می شوید که بسیار خوب سازماندهی شده است. این صفحه شامل اطلاعات تماس و ایمیل دپارتمان های مختلف است که در ادامه آن یک فرم تماس با ما هم وجود دارد. معمولاً استفاده از فرم ها در صفحات تماس با ما کمی طولانی و خسته کننده است اما برای سایتی که در هر زمینه ای بررسی های اساسی انجام می دهد، احتمالاً داشتن اطلاعات کاربران برای رسیدگی به تمام نیازهای آن ها، ضروری است.

در طراحی فرم تماس با ما و تعداد فیلدهای مورد نیاز در آن، باید به مهم ترین سؤالاتی که در آینده با آن ها رو به رو می شوید فکر کنید. تعداد فیلدهای فرم شما باید به اندازه ای باشد که بتواند در کوتاه ترین و ساده ترین حالت ممکن با مخاطبان شما ارتباط برقرار و به آن ها کمک کند. با این حال ممکن است فرم های تماس با مای طولانی برای برخی از کسب و کارها هم مناسب باشد، اما نه چنین مواردی!

صفحه تماس با ما در سایت Atlas 1031 Exchange

در نگاه اول به صفحه تماس با مای سایت Atlas 1031 Exchange ، متوجه خواهید شد که طراحی این صفحه از هر لحاظی فوق العاده است. اولین موردی که به چشم می خورد، عملکرد فوق العاده آن است.

صفحات تماس با ما

در این صفحه شرح داده می شود که سایت آن ها چه طور به مخاطبان کمک می کند و چطور به سؤالات آن ها پاسخ می دهد: «ما عمیقاً برای سؤالات شما ارزش قائلیم و سعی می کنیم به بهترین شکل ممکن به سؤالات شما پاسخ دهیم.» بعد از آن توضیح داده شده است که چطور به سؤالات مخاطبان پاسخ داده می شود، مثلاً به مخاطبان قول داده است که در کمتر از ۱۲ ساعت یک جواب کوتاه دریافت کنند. همچنین این صفحه شامل یک اطلاعات تماس ساده و واضح، دکمه های مربوط به لینک شبکه های اجتماعی، لینک های پیشنهادی و حتی یک لیست از مطالب اخیر بلاگ سایت است.

صفحه تماس با ما در سایت Morroni

صفحات تماس با ما

بیایید با هم صادق باشیم، این روزها اغلب افراد به جای تماس با شرکت ها و حرف زدن با بخش های مختلف، ترجیح می دهند یک فرم ساده پر کنند و خیلی سریع و راحت، اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنند. وقتی قرار است سؤالی را در فرم تماس با مای سایت خود مطرح کنید، مطمئن شوید سؤالی را انتخاب کرده اید که به مخاطبان سایت شما کمک می کند و درک درستی از کسب و کار شما  به آن ها می دهد یا حتی این امکان را به شما می دهد که صلاحیت آن ها را به عنوان یک لید بالقوه ارزیابی کنید.

البته برخی از افراد هم دوست دارند مستقیماً با شرکت ها تماس بگیرند. کار جالب دیگری که Morroni در طراحی صفحه تماس با مای سایت خود انجام داده است، به چالش کشیدن بازدیدکنندگان هنگام طرح یک سؤال، برای اثبات این موضوع است که آن ها انسان هستند و نه ربات!

«ریاضیت چطوره؟ ۲+۵=؟»

صفحه تماس با ما در سایت Pixpa یکی از بهترین صفحات تماس با ماصفحات تماس با ما

اگرچه هدف اصلی صفحات تماس با ما در سایت ها، کمک به بازدید کنندگان برای در ارتباط بودن با شرکت ها است اما همیشه بازدیدکنندگان دیگری هم به سایت ها سر می زنند که علاقه ای به پر کردن فرم تماس با مای آن ها ندارند. در این حالت، استفاده از یک CTA ثانویه کوچک می تواند کار درستی باشد.

این دکمه CTA می تواند یک دکمه ساده برای هدایت مشتریان به بلاگ، صفحه محصولات سایت یا دانلود یک فایل راهنما، یک تصویر یا یک ویدئو باشد. در صفحه تماس با مای Pixpa، در انتهای صفحه از یک CTA استفاده شده است که به کاربران امکان استفاده از یک دوره آزمایشی رایگان را می دهد. به این ترتیب، آن ها به بازدیدکنندگان سایت خود که برای دریافت نمایندگی فروش به سایت آن ها می آیند، بها می دهند. در طراحی سایت ، این موضوع بسیار حائز اهمیت است که چقدر برای مشتریان خود ارزش قائلید و تا چه اندازه به نیازها و سلایق آن ها اهمیت می دهید.

صفحه تماس با ما در سایت PeopleMetrics

صفحات تماس با ما

گاهی اوقات، ساده ترین رویکرد، بهترین رویکرد است. صفحه تماس با مای سایت PeopleMetrics بسیار واضح است، متن خوبی دارد و دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که برای آن طراحی شده است. طراحان این سایت می دانند اغلب افرادی که به بخش تماس با مای سایت آن ها مراجعه می کنند، به دنبال ساده ترین و بهترین راه برای برقراری ارتباط با آن ها هستند، بنابراین آن ها از هیچ طراحی سنگین و پیچیده ای در این صفحه استفاده نکرده اند.

برای ساده تر کردن تعامل مشتریان با آن ها، به مخاطبان خود اجازه می دهند که بتوانند از طریق اکانت فیسبوک یا گوگل خود وارد سایت شوند و از این طریق، مسیر تبدیل کاربران به مشتری را راحت تر هم می کنند. تصور کنید اگر این صفحه شامل گزینه ای باشد که به کاربران اجازه دهد در همان زمان برای دنبال کردن بلاگ آن ها درخواست دهند، بهتر هم می شود.

نظر شما چیست؟

به عنوان یک کاربر، چه پیشنهادی برای بهبود صفحه تماس با ما وب‌سایت‌ها دارید؟

لطفا نظرتان درباره مقاله بهترین صفحات تماس با ما را در بخش گپ و گفت آرنی وب با ما در میان بگذارید.

دسته بندی مطالب

نویسنده مطلب:

عضو تیم آرنی وب هستم. کارشناس مهندسی صنایع، فعال در زمینه وب، دیجیتال مارکتینگ، ایجاد فروشگاه اینترنتی و تقریبا چهار سال هستش که در این زمینه ها فعالیت می کنم و سعی دارم مطالبی رو که به نظرم کاربردی هستند رو به عنوان مقاله در سایت ارائه بدم.

مطالب مرتبط

کانال تلگرام مجله تخصصی موتورسیکلت

کانال تلگرام مجله تخصصی موتورسیکلت در شبکه اجتماعی تلگرام راه اندازی گردید. هدف از ایجاد این کانال، معرفی محصولات به روز، آموزش تعمیر موتورسیکلت،…

10 وبلاگ برتر طراحی سایت که ارزش دنبال کردن دارد

الهام به اشکال مختلفی می آید و پیشرفت حرفه ای هرگز به پایان نمی رسد. با در نظر گرفتن این موضوع، ما لیست عظیمی…

پلاگین نال شده چیست؟

پلاگین نال شده چیست؟ افزونه نال شده یک کپی از یک پلاگین پولی است و هدف آن ارائه خدمات پرمیوم به صورت رایگان می…

نظرات کاربران

یک دیدگاه در “7 نمونه از بهترین صفحات تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرنی وب

راه اندازی وب سایت یک روش ماندگار و کارآمد برای تبلیغات آنلاین محسوب می گردد. اما مطمئنا بعد از پیاده سازی، نیاز به پشتیبانی وجود دارد. ما در آرنی وب، ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در قم ، باز طراحی، راه اندازی، بهینه سازی سئو و پشتیبانی سایت در قم به متقاضیان محترم می باشیم.

ارتباط با ما

نماد اعتماد

تمامی حقوق متعلق به آرنی وب می باشد. (طراح پوسته: محمد رشیدی)